Uzzināju, ka dažas saimnieces uz pannas cep rīvētas veļas ziepes – skaidroju kāpēc


Foto – ekrānuzņēmums

Vakar no rīta aizgāju ciemos pie kaimiņienes, viņa uzaicināja ciemos, sakot, ka vīrs naktī no ezera atvedis zandartu, gribot pacienāt

Mēs dzīvojam ciematā, nevis pilsētā, visas mājas ir redzamas, mēs komunicējam ar visiem iedzīvotājiem, vairāk nekā vienu reizi dienā pieskriet vienam pie otra 5-45 minūtes mums ir ieradums. Tātad, es devos paņemt zivis. Paķērusi bļodiņu ar gurķiem un tomātiem. Es ienāku, un viņa no virtuves saka: “Nāc iekšā, man nav laika.” Skatos – viņa rīvē veļas ziepes, jau pusi ziepju sarīvējusi.

– Ak, – es saku, – vai kāds atcerējās par paklāju vai darba apģērbu izmērcēšanu šādā veidā, nolēmi tos mazgāt ar rokām?

“Nē,” viņa atbild, “es tagad to apcepšu pannā.”

Es pat pavēru muti, tēlaini izsakoties. Varbūt ne pārnestā nozīmē, es nezinu. Tikai manai kaimiņienei, tāpat kā man, ir 40 gadi, un es uzreiz atlaidu domas par vecuma problēmām kādām. Padomāju arī ka viņa kaut ko sajaukusi, šī doma pēkšņi man ienāca prātā. Nu, jo kāpēc pie vēl viņa var cep ziepes? Viņas tašu nav ēdamas un smird? Mums jau 3 dienas ārā ir karstums, varbūt esmu pārkarsusi saulē?


Foto: Pixabay

Es klusi jautāju, mēģinot visu pārvērst jokā:

– Jauna diēta, lai zaudētu 5 kilogramus uzreiz?

Viņa smejas:

– Nē, es nedomāju.

– Tavs vīrs no makšķerēšanas atveda ne tikai zivis, bet arī nāru, un jūs nolēmāt viņu nomazgāt ar ziepēm? Tas nedarbosies, es domāju?

Es redzu, ka mana kaimiņiene ir kļuvusi pavisam jautra, viņa smejas un krata galvu. Kāpēc tad cep šīs ziepes? Būtu labi, ja es teiktu, ka vāra katliņā; daži cilvēki balina dvieļus šādā veidā. Uzvāra, ar knaiblēm ņem ārā, kaut kā tā, vecmamma tā mazgāja netīros virtuves dvieļus, atceros. Kaimiņiene, redzot manu pārsteigumu, nolēma visu parādīt un izskaidrot. Citādi, viņa saka, es izskatos pārāk domīga.


Foto: Pixabay

Kāpēc cept veļas ziepes pannā

Izrādās, daudzas taupīgas mājsaimnieces patiešām cep pannās veļas ziepes, tas ir, ziepes rīvētas skaidās. Ne aiz muļķības – lai tās iztīrītu. Kad nepalīdz nekādas fejas.

Lieta tāda, ka kaimiņš 3 makšķerēšanas dienās bija tā piededzinājis divas līdzi paņemtās pannas, ka nekas nespēja tās iztīrīt. Vienā viņi vispirms cepa zivis ar sīpoliem, pēc tam nākamajā dienā olu kulteni, un viņi tos lika uz ugunskura. Otrajai bija pielipuši melni nesaprotamas vielas gabaliņi. Un saimniece ar to tiks galā.

Šeit viņa ir, izmantojot vecmāmiņas recepti, un viņa atcerējās, kā viņi mēdza mazgāt pannas. Metode patiesībā ir vienkārša, bet efektīva, tā noņem gan oglekļa nogulsnes, gan netīrumus:


Foto: Pixabay

sarīvē pusi veļas ziepju tāfelītes (vienai pannai pietiek ar ceturtdaļu);
apkaisa netīro virsmu;
ielej ūdeni tā, lai tas tikai pārklātu skaidas;
ieslēdziet plīti un apcepiet ziepes, tas jādara apmēram 5 minūtes, maisot;
izslēdziet plīti un atdzesējiet “putru”.
Tagad pietiek paņemt parasto sūkli un noslaucīt visus netīrumus un oglekļa nogulsnes. Un noskalo.

Lasi vēl: IKEA dalās padomos kā likvidēti nepatīkamo tabakas smaku gan no mēbelēm, gan telpās

Neviens pārklājums netiks bojāts, ne Tefal, ne čuguns, panna būs tīra. Šī metode maz izmaksā, un jums nav jātērē laiks, lai nokasītu oglekļa nogulsnes ar suku.

Un tiem, kam ir savs pagalms, to var izdarīt pat nevis uz plīts, bet gan uz āra plīts; manam kaimiņam tāds ir katlam.
Vispār gan zivi, gan šovu dabūju no sirds, tas ir, zivis no makšķerēšanas un izklaidi no ziepju cepšanas. Rezultāts patika, abas pannas kļuva kā jaunas, iesaku šo šķietami interesanto metodi.

Vai jūs zināt kādas līdzīgas vecmāmiņas metodes nogulšņu tīrīšanai no vecas pannas? Vai esat mēģinājuši sodu, etiķi, Coca-Cola?